Агрокалькулятор – інструмент агронома і керуючого.

Агрокалькулятор – унікальний інструмент, основна мета якого – дати можливість агроному, фермеру (або менеджеру сільськогосподарського рослинницької проекту) розрахувати попередні значення ряду показників економічної ефективності вкладень.Мета:

У нас унікальний клімат, унікальні ґрунти, таких немає ніде в світі, відповідно, і клімат у нас унікальний. Все це впливає на те, як себе почувають рослини, на те, яке родючість, який рівень родючості мають грунту. Все це, звичайно, потрібно враховувати, щоб отримувати якісь цифри, тому що вони повинні бути обгрунтовані і економічно вигідні сільськогосподарським виробникам.

Показники:

Даний інструмент є гіпотетичним, оскільки на врожайність можуть впливати безліч факторів таких як погодні умови, тип ґрунту, хвороби рослин, і з цього результати можуть відрізнятись і є усередненими.

Як використовувати:

Даний агрокалькулятор простий у використанні. Для розрахунку показників вам потрібно вибрати тип культури, вид, виставити врожайність. Результат багатозначний і включає в себе як показники макро і мезоелементов, так і безліч видів мінеральних добрив.

Посилання на таблицю в Google DOCS

Основні типи грунту України:

Як відомо, Україна має третину світового запасу найпродуктивніших земель – чорноземів. Завдяки цьому, а також зручному, здебільшого рівнинному рельєфу, більше 60% площі нашої країни зайнято сільськогосподарськими угіддями. Однак, крім чорноземів, зустрічаються і деякі інші типи грунтів.

Дерново-підзолисті і торф’яно-підзолисті ґрунти:

Характерні в основному для півночі України (Полісся). Вони сформувалися під хвойними і змішаними лісами з трав’янистою рослинністю за умови великої кількості опадів, що сприяє заболочування низинних місць. Вміст гумусу в них – низька (0,7-2,0%), повітропроникність – висока, а грунтова реакція – кисла (рН 4,2-5, 2). Такі ґрунти добре підходять для вирощування хвойних і вересових культур, але для інших традиційних, які воліють нейтральну реакцію, потрібно проводити вапнування і внесення органічних і мінеральних добрив.

Сірі лісові грунти:

Є перехідними від дерново-підзолистих до чорноземних зустрічаються в Лісостепу і південних районах Полісся. Вони сформувалися під широколистими лісами на основі суглинків. Вміст гумусу в них теж невисока, а реакція – кисла або слабокисла.

Чорноземні грунти:

Найширше поширені в Україні (майже 60% території) і знаходяться в лісостеповій і степовій зонах. Чорноземи утворені в основному під багаторічними трав’яними рівнинами і, як відомо, відрізняються високим вмістом гумусу (5-15%), нейтральною реакцією, яка ідеально підходить для більшості сільськогосподарських культур, і грудкуватої структурою, що допомагає утримувати вологу. Це – найкращий ґрунт для землеробства в світі. Товщина шару українських чорноземів в деяких районах досягає метра (близько 10% території країни). Залежно від місця розташування і ступеня зволоженості чорноземи поділяють на кілька підтипів.

Каштанові грунти:

Сформувалися під сухими степовими ділянками з бідною рослинністю при недостатньому зволоженні. Відрізняються низьким (до 3%) вмістом гумусу, низької вологості, лужною реакцією і порівняно великою товщиною шару – до півметра. Для успішного вирощування сільгоспкультур потребують додаткового зволоження та підкислення.

Бурі лісові ґрунти:

Розташовуються в гірських районах Криму і Карпат, а також на рівнинних територіях Закарпатської низовини та Передкарпаття. Вони сформовані під широколистяними, змішаними і листяними лісами на щебеністих і щільних породах. Відрізняються невеликою товщиною (до 30 см) і вмістом гумусу до 3-4%.

Солонці і солончаки:

-Маловрожайні і неродючі грунти відповідно. Перші зустрічаються фрагментарно в лісостепу і степу і мають значний вміст солей. Другі містять підвищену кількість солей у всьому шарі і характерні для південних степів (на терасах річок Дніпро, Південний Буг, Дністер, Дунай і на морських узбережжях). Це – проблемні грунти, які потребують промивання і гіпсування для вирощування культур.

Ліцензія Creative Commons
Твір “Агрокалькулятор“, створений ТОВ Полеагро ліцензовано за ліцензією Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна.
Засновано на творі з http://www.poleagro.com/agrokalkulyator-instrument-agronom/.
Права, що виходять за рамки цієї ліцензії доступні за адресою http://www.poleagro.com/kontakti-tovaristva-z-obmezhenoyu-vidp/.