Екстремальні або непередбачувані погодні умови для посівної кампанії 2017 відсутні, все інше ― в руках фахівців.

Про це заявив заступник гендиректора Асоціації фермерів і приватних землевласників України (АФЗУ) Михайло Данкевич, передає «ГолосUA».

Єдине, що можна зробити, щоб вплинути на якість посівної, так це внести всі необхідні мінеральні добрива та поживні речовини, купити високоякісне зерно, потрібно мати достатню кількість паливно-мастильних матеріалів, якісну і надійну техніку, щоб всі посівні процеси закінчити вчасно», ― зазначив Данкевич.

Він додав, що однією з найважливіших проблем аграрного сектора є скасування спецрежиму оподаткування ПДВ для численної категорії суб’єктів господарювання в аграрній сфері ― малих і невеликих сільгосппідприємств, в тому числі фермерських господарств, площа сільгоспугідь яких становить до 500 га.

Спецрежим ПДВ був акумулюючим механізмом фактичної підтримки аграріїв. Він нагромаджує на спеціальному рахунку кошти, щоб вони потім використовувалися під час посівної, на придбання необхідних зерна і палива», ― сказав Данкевіч.

Експерт додав, що з обіцяних 5 млрд грн 25 млн бюджетної підтримки виділяється для фермерських господарств.

З 5 млрд грн більша частина коштів піде на утримання апарату Мінагрополітики. На аграрний сектор залишиться 1,5-1,6 млрд грн, але і то дістанеться «курникам» ― великим агропідприємствам, які займаються вирощуванням курятини. Тобто кошти з бюджету отримали тільки великі господарства, які і без того виявляються в більш вигідних конкурентних умовах», ― додав Данкевич.

Також, за його словами, немає обіцяного здешевлення на сільгосптехніку.

Порядок, який розробляється Мінагрополітики, загруз в стінах міністерства. Чиновники обіцяють компенсувати 15% при придбанні вітчизняної сільгосппродукції. 15% це без ПДВ, в результаті виходить 12,5-13% в разі, якщо підприємець купить вітчизняну техніку, яка не зовсім відповідає світовим стандартам. Але навіть для того, щоб отримати цю компенсацію, треба загрузнути в бюрократичній біганині. У порівнянні з минулими роками, коли компенсація була 30%, сьогоднішнє обіцяне відшкодування цього не варте», ― сказав Данкевич.

Він упевнений, що підтримки для розвитку сільськогосподарської галузі з боку держави немає, не дивлячись на те, що вона дає значну частину бюджетних і валютних надходжень в казну країни.

Підживлення озимих проведено на 81% площ

В Україні тривають весняно-польові роботи: підживлення озимих культур проведено на площі 5,7 млн га або 81% до прогнозу. 

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

За даними відомства, станом на 20 березня до посівної кампанії долучилися вже 19 регіонів України.

Ранніми зерновими та зернобобовими засіяно 359 тис. га (15% до прогнозу).

Зокрема, ярою пшеницею засіяно 8 тис. га (4% до прогнозу); ярим ячменем ― 243 тис. га (14% до прогнозу); вівсом ― 11 тис. га (5% до прогнозу); горохом ― 98 тис. га (36% до прогнозу).

Крім того, на період проведення весняно-польових робіт виробниками вже придбано 324 тис. тонн дизпалива та 78 тис. тонн бензину. На весняну кампанію заявлено потребу у 401 тис. тонн дизпалива та 95 тис. тонн бензину, а на весь 2017 рік ― 1,4 млн тонн дизпалива та 323 тис. тонн бензину.

ПАТ «Аграрний фонд» законтрактує 760 тис. тонн зерна врожаю 2017 року. 

Про це голова правління Товариства Андрій Радченко розповів в інтерв’ю «5 каналу».

«Ми плануємо законтрактувати 760 тис. тонн продовольчого зерна врожаю 2017 року. Майже половину ми вже законтрактували восени, а зараз — в період весняної посівної — ми плануємо доконтрактувати до того обсягу, який ми вже маємо», — зазначив Андрій Радченко.

Керівник підприємства додав, що Товариство і надалі планує розширювати співробітництво з середніми агропідприємствами та малими фермерськими господарствами, оскільки саме вони найбільше потребують обігових коштів під час посівної кампанії.

«Ціни, за якими ми розпочинаємо фінансування, 4600 грн за зерно другого класу та 4500 — за зерно третього класу. Відповідно ми фінансуємо дві третини від цієї ціни — 65%. Кінцеві розрахунки будуть проводитись вже за тими цінами, які складуться на період жнив і безпосередньої поставки зерна Аграрному фонду», — зазначив Андрій Радченко.

Як повідомлялось раніше, ПАТ «Аграрний фонд» розпочав весняну кампанію форвардної програми 2017 року та закупівлю зерна за спотовими договорами.

Закрыть меню