Погодні умови сприяють збереженню озимих

Погодні умови сприяють збереженню озимих

Погодні умови, які склалися зараз на території України, не несуть загрози стану озимих. Достатній на більшості площ сніговий покрив забезпечує оптимальну температуру ґрунту для зимівлі рослин, незважаючи на зниження температури повітря в кінці першої декади січня.

Обстеження посівів озимих зернових культур під урожай 2017 р. показує, що із посіяних 7,2 млн га сходи отримано на площі 6,8 млн га (95% до посіяних), з них в доброму та задовільному стані 5,6 млн га (83%), в слабкому та зрідженому стані – 1,2 млн га (17%). За підрахунками близько 349,5 тис. га або 5% посівів не утворили сходів.

Крім того, сходи озимого ріпаку із посіяних 899,2 тис. га отримані на площі 855,9 тис. га (95% до посіяних), з них в доброму та задовільному стані 697,4 тис. га (82%), в слабкому та зрідженому стані – 157,2 тис. га (18%). За підрахунками майже 43,3 тис. га або 5% посівів не утворили сходів.

За інформацією Укргідрометцентру, через великий сніговий покрив українські поля забезпечені достатньою вологою і є великі сподівання на те, що у 2017 році буде гарний врожай озимих.

Подальший стан посівів у вирішальній мірі буде залежати від сприятливості погодних умов перезимівлі озимих культур.

Прес-служба Мінагрополітики

Агрометеоролог Укргідрометцентру Тетяна Адаменко

Більшість посівних площ озимих зернових культур перебувають у задовільному стані. Про це УНН сказала головний агрометеоролог Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

Експерт розповіла, що в Україні практично 3 осінні місяці спостерігається достатньо жорсткий дефіцит опадів. І найбільше, за її словами, на сьогодні потерпають від цього північні області, такі як Чернігівська, Сумська, Київська, Полтавська, Харківська, Житомирська, Рівненська.

Т.Адаменко зауважила, що у цих областях, відносно до кліматичної норми, випало набагато менше опадів, ніж половина осінньої норми. “Але що стосується зволоження грунту, то не можна сказати, що зовсім так погано в Україні. Тому що, незважаючи на два приходи “бабиного літа”, все-таки температури повітря восени були не вищі за норму. Тому розвитку інтенсивної засухи не відбулося”, – уточнила вона.

“Якщо порівнювати з попередніми роками, то фазовий розвиток дещо відстає від середніх багаторічних і пов’язано це, перш за все, з пізніми строками сівби. І є певний недосів по озимині, зокрема, по пшениці, ячменю, житу. Це, скоріш за все, пов’язано з економічними причинами. Але пізні строки сівби і більшість посівів знаходяться у фазі сходів. Це не є безпечною фазою для подальшої перезимівлі. Тобто, доля більшої частини посівів буде залежати від характеру зими”, – наголосила експерт.

На уточнення журналіста, у якому стані на сьогодні стан озимих культур, Т.Адаменко відповіла: “Зараз ми можемо говорити про оцінки на тестових полях, що більшість посівів в доброму і задовільному стані. Але у задовільному більше, ніж у доброму. І дещо гірше, ніж минулого року”.

Нагадаємо, за даними Мінагрополітики, станом на 7 листопада обстеження посівів озимих зернових культур показує, що сходи отримано на площі 6,3 млн га (87% до посіяних), з них в доброму та задовільному стані 5,3 млн га (83%), в слабкому та зрідженому стані – 1,0 млн га (17%).

За експертною оцінкою 13% посівів (близько 1,0 млн га) не утворили сходів. Найбільше таких площ в Одеській, Миколаївській та Кіровоградській областях.

За прогнозами Мінагрополітики, під урожай 2015 року планується посіяти озимих культур на площі 7,5 млн га. Зокрема, пшениці та тритикале – 6,2 млн га, ячменю – 1,07 млн га, жита – 206,5 тис. га.

Джерело: УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *