Світовий ринок олійних 2017 рік

За прогнозом аналітиків Oil World, в сезоні 2017/18 світове виробництво 10 основних олійних культур сягне 557,2 млн т, що зовсім незначно поступатиметься рекордному показнику поточного сезону 558,1 млн т.

Виробництво соєвих бобів зменшиться на 4,3 млн т до 343,9 млн т, а насіння соняшника – на 1,4 млн т до 46,8 млн т через зниження врожайності вказаних культур в Бразилії, США, Україні та Росії.

Попри імовірне зменшення врожайності ріпаку в Австралії та Канаді, його виробництво збільшиться на 1,6 млн т до 64,7 млн т. Також очікується зростання виробництва в сегменті олійних пальм та інших культур.

Загалом, в порівнянні з поточним сезоном обсяг світових пропозицій олійних в 2017/18 МР виросте на 19,5 млн т до рекордних 670,6 млн т. А оскільки світове виробництво буде незначно більшим за споживання, світові кінцеві запаси виростуть на 1,6 млн т до 115 млн т.

Ціни на олійні культури продовжують знижуватися. Трейдерів більше турбує не збільшення обсягів пропозицій, а скорочення попиту з боку основних імпортерів.

Китайські покупці почали відмовлятися від поставок сої, насамперед, з Бразилії. На минулому тижні були скасовані поставки п’яти вантажів, а ще три вантажі були перепродані сусіднім країнам.

На початку року Китай активізував імпорт сої на тлі падіння цін, що було викликане рекордним врожаєм олійної в Бразилії. Одночасно з державних резервів було реалізовано значний обсяг ріпакової олії. Надлишок рослинних олій на ринку країни вплинув на внутрішні ціни та позначився на переробній галузі.

Джерело: graintrade.com.ua

Закрыть меню